Nie podobają Ci się Twoje zdjęcia z wakacji? – Czas to zmienić!

Mam wielu znajomych, którzy nie lubią się fotografować ponieważ – jak mówią – są niefotogeniczni. Prym w tym wiedzie moja mama, która uwielbia fotografować wszystko i wszystkich, ale sama ucieka przed obiektywem. Mówi, że brzydko wychodzi na zdjęciach.

Prawda jednak jest taka, że na zdjęciach wygląda dokładnie tak samo, jak w rzeczywistości, posiada jednak inne wyobrażenie o sobie samej – sprzed kilku, może nawet sprzed kilkunastu lat oraz kilogramów.

Wakacje to czas, który lubimy uwieczniać na zdjęciach. Często jednak, po powrocie do domu, przeglądamy fotografie i staramy się wykasować te, na których jesteśmy, bo nie akceptujemy swojego wyglądu. Na szczęście mam dobrą wiadomość – jeśli chcesz to zmienić, MOŻESZ TO ZROBIĆ, i właśnie TERAZ jest na to najlepszy moment!

Powiesz: „Świetnie! Tylko jak to zrobić?”. Już Ci mówię: Weź swoje zdjęcie, usiądź wygodnie i zastanów się, co konkretnie Ci się w Tobie nie podoba. Może to być coś bardzo prostego do naprawienia, np. zaniedbanie. Może wystarczy wyregulować brwi lub więcej starań przyłożyć do układania włosów? Aby to poprawić, wystarczy umówić się na wizytę u kosmetyczki czy fryzjera. Może trzeba zakupić nowe kosmetyki do włosów i ciała, i codziennie znaleźć czas na zrobienie fryzury i makijażu? A może dobrze byłoby zainwestować w bardziej stylowe ubrania czy lepiej dopasowany strój kąpielowy? Poczytać porady odnośnie dobierania garderoby do sylwetki lub spotkać się ze stylistką? Zobacz, ile uwagi do takich rzeczy przykładają osoby, których wygląd na zdjęciach Ci się podoba. Zastanów się, czy któraś z tych rzeczy – fryzura czy garderoba – nie wygląda w Twoim przypadku tak dobrze, jak byś chciała i… ZMIEŃ TO!

Powyższe zmiany w wyglądzie są stosunkowo proste do wprowadzenia i potrafią zdziałać cuda, dlatego warto o nie zadbać. Najczęściej jednak wymienianym powodem niezadowolenia ze swojego wyglądu są zbędne kilogramy. W tym przypadku do wprowadzenia zmiany potrzeba więcej czasu i determinacji, ale jeśli postanowisz, że chcesz schudnąć, ZROBISZ TO. Jak? Zastosuj 4 zasady zdrowego odchudzania. DO DZIEŁA! 

4 zasady zdrowego odchudzania

Skuteczna dieta to taka, która pozwala nie tylko schudnąć, ale przede wszystkim utrzymać nową wagę i zachować osiągniętą sylwetkę. Ponieważ taki efekt można uzyskać tylko wtedy, gdy nawyki żywieniowe zmieni się na stałe, jedyną skuteczną dietą jest po prostu zdrowe odżywianie, którego zasady są powszechnie znane i nie warto nic w nich zmieniać, tylko OD DZIŚ  wprowadzić w życie:

  1. Wyznacz sobie stałe godziny posiłków tak, aby jeść 4-5 małych posiłków dziennie, co 3-4 godziny.
    Nie zmieniaj tego rytmu.
  2. Wylicz, ile litrów płynów w ciągu dnia potrzebuje Twój organizm i tyle ich dostarczaj.
    Do wyliczeń użyj wzoru:  30 ml płynu na każdy kilogram masy ciała, np. 30 ml płynu x 70 kg = 2,1 litra, czyli osoba ważąca 70 kg, powinna w ciągu doby dostarczyć organizmowi 2,1 litra płynów. Nie przekraczaj jednak ilości większej, niż 3 litry płynów w ciągu doby.
  1. Jedz małe posiłki przygotowane ze zdrowych produktów.
    Wiele przepisów na zdrowe posiłki jest dostępnych w książkach i blogach kulinarnych. Jeśli chcesz mieć 100% pewność, że Twoje posiłki są dobrze zbilansowane, poproś o pomoc dietetyka lub skorzystaj z oferty cateringu dietetycznego, którzy przygotują posiłki dostosowane do Twoich potrzeb.
  1. Ćwicz regularnie min. 2-3 razy w tygodniu po 45 minut. Biegaj, pływaj, idź na fitness lub siłownię, rolki, rower – rób to, co lubisz i co sprawia Ci przyjemność.

To wszystko!

Spójrz jeszcze raz na swoje zdjęcie z wakacji i zastanów się, czy chcesz, by coś się zmieniło. Jeśli tak, już dziś wprowadź w życie powyższe 4 zasady, a za rok będziesz błyszczeć i na plaży, i na wszystkich zdjęciach. Tego Ci życzę i jestem pewna, że DASZ RADĘ. Zrób tylko pierwszy krok i wdrażaj swój własny plan działania według powyższych wskazówek. POWODZENIA!

Porady Apet’eat

Marta Radomska
Psychodietetyk Apet’eat