1. Czy osoba w każdym wieku może przystąpić do któregoś z waszych programów cateringu dietetycznego?

Każda osoba niezależnie od wieku znajdzie dla siebie program diety pudełkowej odpowiadający jej potrzebom. Dzieciom nie polecamy programu redukcja masy ciała, gdyż w tym wieku nie należy wprowadzać ujemnego bilansu energetycznego. Organizm dziecka znajduje się w fazie intensywnego wzrostu, w związku z tym jest ono wrażliwe na niedobory pokarmowe.

2. Co zrobić gdy poczuję głód?

Zanim twój organizm przystosuje się do nowego sposobu żywienia, na początku stosowania diety możesz odczuwać niewielki głód. Jeśli jednak uczucie głodu nie mija lub jest dla Ciebie zbyt męczące, poinformuj nas o tym, a nieznacznie zwiększymy kaloryczność Twojego zestawu.

3. Jak długo muszę stosować wasz program redukcyjny żeby osiągnąć zamierzony efekt?

Długość stosowania programu cateringu dietetycznego Redukcja Masy Ciała zależy od stopnia nadwagi, deficytu kalorycznego, na który się zdecydujesz oraz Twojej dodatkowej aktywności fizycznej. Nasz program redukcji masy ciała zakłada bezpieczne tempo odchudzania, mieszczące się w granicach 0,5 – 1kg w ciągu tygodnia. Nie zrażaj się więc, jeśli po jakimś czasie stosowania programu przestaniesz tracić na wadze. To naturalne zjawisko fizjologiczne, które wystarczy przeczekać. Po około dwóch tygodniach takiej przerwy znów zaczniesz zrzucać zbędne kilogramy.

4. Jak uniknąć wystąpienia efektu jo-jo?

Główną ideą naszego programu redukcji masy ciała jest optymalne tempo odchudzania pozwalające zapobiec efektowi jo-jo. Niezwykle ważne jest również właściwe odżywianie po zakończeniu diety. Jeśli powrócisz do poprzedniego stylu życia i nie będziesz przestrzegał prawidłowych zasad żywienia, ryzykujesz wystąpieniem efektu jo-jo. Jeśli chcesz temu zapobiec, proponujemy Ci zastosowanie programu cateringu dietetycznego Zdrowa Równowaga umożliwiającemu prawidłowe wyjście z procesu odchudzania.

5. Czy nasze programy żywieniowe są opracowane w oparciu o normy zdrowotne i zalecenia żywieniowe?

Wszystkie nasze programy żywieniowe układamy w zgodzie z aktualnymi zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia. Wartość odżywcza wszystkich naszych potraw odpowiada normom żywienia obowiązującym w naszym kraju.

6. Czy zestaw wegetariański jest bezpieczny dla mojego zdrowia?

Nasze menu bezmięsne nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia. Potrawy wegetariańskie komponujemy w taki sposób, aby dostarczały wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W naszej diecie stosujemy bogaty wybór produktów roślinnych umożliwiający ich prawidłową kompozycję i zbilansowanie.

7. Czy mogę zmieniać kolejność spożywania posiłków?

Nie należy zmieniać kolejności spożywania posiłków.  Każdy z nich zawiera odpowiednią kaloryczność i wartość odżywczą dostosowaną do określonej pory dnia.

8. Czy jeśli nie czuję głodu to mogę pominąć któryś z posiłków?

Nie pomijaj żadnego posiłku, nawet jeśli nie czujesz potrzeby jedzenia. Twój organizm potrzebuje regularnych dostaw energii i składników odżywczych. Jeśli nie zostaną one dostarczone w odpowiedniej ilości i czasie, utrudnisz realizację założonych celów żywieniowych.

9. Nie jestem pewny, czy dieta pudełkowa jest dla mnie. Mogę zamówić zestaw posiłków na próbę?

Oczywiście. Wiemy, że każdy posiada swoje własne preferencje żywieniowe, a podjęcie decyzji na zamówienie długoterminowego cateringu może być trudne. Dlatego wszystkim zainteresowanym oferujemy możliwość zamówienia próbnego zestawu posiłków na jeden dzień. Za 39 zł otrzymasz od nas zbilansowany zestaw 5 posiłków.

10. Jestem na specjalnej diecie - czy mogę zamówić catering dietetyczny bezglutenowy? Preferuję również dania wegańskie.

Tak – wszystkie plany żywieniowe możemy przygotować w wersji bezglutenowej. Osobom z nietolerancjami pokarmowymi i wyjątkowymi preferencjami żywieniowymi polecamy indywidualny plan dietetyczny. Uwzględniając Twoje nietolerancje, opracowujemy optymalny plan żywieniowy razem z dietetykiem.

11. Czy dieta pudełkowa Apet’eat jest odpowiednia dla kobiet w ciąży?

Nasz catering dietetyczny to idealne rozwiązanie dla kobiet spodziewających się dziecka. Wraz z dietetykiem układamy dla każdej osoby zbilansowaną i zdrową dietę, pełną wartości odżywczych. Dzięki temu każda kobieta w ciąży może być pewna, że jej maluszek otrzyma niezbędne witaminy do prawidłowego rozwoju. Z diety kobiety ciężarnej wykluczamy też produkty, których nie powinna spożywać w tym szczególnym dla niej czasie.

12. Czy muszę zapłacić dodatkowe koszty za codzienny dowóz cateringu dietetycznego?

Na terenie całej Warszawy dostarczamy nasz catering za darmo! Realizujemy dostawy codziennie w godzinach od 4:00 do 10:00. Dowozimy również do miejscowości znajdujących się w bliskiej odległości od Warszawy za dodatkową opłatą. Sprawdź naszą listę lokalizacji i skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz zamówić catering poza Warszawę.