Dlaczego Apet’Eat?

Co przyspiesza metabolizm

Co przyspiesza metabolizm – jak wspomóc swój organizm do szybszego trawienia? 

co przyspiesza metabolizm

Zastanawiasz się co przyspiesza metabolizm? Przede wszystkim należy zacząć od tego, co należy robić, aby metabolizm pracował we właściwy sposób, i to pod każdym względem. Aby metabolizm działał tak, jak chcemy, dzień warto zacząć od rozgrzewki. Organizm po całej nocy odpoczynku jest zastany i zaspany, dlatego warto prostymi ćwiczeniami pobudzić go do działania. Pierwszym ćwiczeniem, jakie warto wykonać jest skłon i trzymanie przez chwilę w takiej pozycji kostek.

przyspieszenie metabolizmu

Co przyspiesza metabolizm – jakie napoje wybierać?

Kolejnym krokiem jest zjedzenie pełnowartościowego śniadania. Tym, co przyspiesza metabolizm jest zdecydowanie kawa lub herbata, najlepiej zielona. Dzięki tym napojom uda się usunąć z organizmu wszelkiego rodzaju toksyny i zanieczyszczenia, a także zminimalizować wpływ wolnych rodników na organizm. Można więc powiedzieć, że takie postępowanie pozwoli odmłodzić organizm i zatrzymać proces starzenia się skóry.

co przyśpiesza metabolizm

Ważną zasadą jest to, aby zjeść śniadanie maksymalnie do godziny od momentu wstania. Jeżeli śniadanie zjemy później, organizm będzie musiał czerpać zapasy energii zgromadzone w trakcie snu, a tym samym będziemy w ciągu dnia czuli się senni i po prostu niewyspani. Uzyskamy również wtedy efekt odwrotny do zamierzonego, czy spowolnimy metabolizm. Jeżeli natomiast zjemy śniadanie do godziny od momentu przebudzenia, metabolizm będzie galopował i będzie działał na najwyższym poziomie. Śniadanie dostarczy nam również energii do pracy i podejmowania kolejnych wyzwań w ciągu dnia. 

przyspiesza metabolizm

Ważne jest również, aby postępować właściwie w pozostałej części dnia. Przede wszystkim wartość jest pięć małych posiłków co 3 godziny. Przerwy między posiłkami nie powinny wynosić więcej niż 3-4 godziny. Ważne jest, aby starać się je jeść o tych samych godzinach. Jeżeli zastanawiasz się co przyśpiesza metabolizm, to przede wszystkim warto wspomnieć o dobrze zbilansowanym jedzeniu zawierającym szereg składników odżywczych. Dzięki temu, że takie jedzenie będziemy regularnie przyjmowali, na pewno cały organizm będzie funkcjonował jak należy, i to pod każdym względem.

 

APET’EAT oferuje lunchbox catering, który zawiera produkty najwyższej jakości. Posiłki w lunchboxach są urozmaicone, pyszne i zdrowe! Starannie dobrane składniki odżywiają organizm i zapewniają niezbędne mikro i makro elementy, a także witaminy.

Apet’eat dba o Twoje zdrowie oraz szczupłą sylwetkę!
Lunchbox catering zapewni Ci odpowiednio zbilansowane posiłki każdego dnia. W wygodny sposób możesz skorzystać z darmowej dostawy na terenie całej Warszawy i nie martwić się już więcej o czas potrzebny na zakupy, wymyślanie potraw czy gotowanie. Takie rozwiązanie to ogromna oszczędność czasu!

Apet’eat to zdrowie, smaczne i świeże posiłki każdego dnia!

dieta pudełkowa

Masz apetyt jeść zdrowo?

Zamów dietę pudełkową lub skorzystaj z zestawu testowego
za jedyne 49 zł za 5 posiłków.
Zamów jeden z naszych planów diet pudełkowych wraz z darmowa dostawą na terenie całej Warszawy!

catering dietetyczny warszawa